http://kispad.hu/torokgeek/200712/megis-buborek.html
Elgondolkodtató, de nem az :)
We'd all love a little GPS on our phone, but generally a device with GPS built in (plus the price of service) costs more than many of us are willing to shell out. Luckily the latest (beta) version of Google Maps Mobile has added a new feature called My Location, which uses data from cellphone towers to provide an approximation of your location on a Google Map—meaning GPS-like results from any phone that can run Google Maps Mobile!
Once installed, just fire up Google Maps on your supported phone and hit '0' to view your location (you're the blue dot). If your phone already has GPS built in, the new Google Maps Mobile will use it to pinpoint your position. If you don't have a GPS-enabled phone, you may see an approximate location indicated by a blue dot with a lighter blue circle around it so you know there's a little uncertainty about exact location.
While this isn't real-time turn-by-turn directions, it's still a helluva lot better than nothing—and should make putting Google Maps Mobile to use on-the-go a lot quicker and easier. (I'm just waiting for the iPhone Gmaps to update with this.) Google Maps Mobile with My Location is freeware, works on "most web-enabled mobile phones, including Java, BlackBerry, Windows Mobile, and Nokia/Symbian devices." If you give it a try, let us know how well the My Location feature is finding you in the comments.
7+1 tipp, hogy a gépünk ne váljon zombivá | |
2007. szeptember 25. 07:30 | |
A filmművészet nívósnak aligha nevezhető alkotásaiból származó zombi (élőhalott) kifejezés immár a számítógépek világában is meghonosodott. Bár komputerünk elzombisodása, azaz kóros lassulása számos okra visszavezethető, a háttérben mindig a felhasználó áll, aki nem gondoskodott a megfelelő védelemről. Íme a legfontosabb tippek, amelyek abban segítenek, hogy megmentsük számítógépünket e kínos állapottól. |
1. Foltozzuk be patch-ek (javítások) segítségével a Windows biztonsági réseit. A legkényelmesebben ezt a Windows Update használatával tehetjük, ez automatikusan telepíti a frissítéseket.
2. Ha internetezünk, használjunk hardveres tűzfalat (routert), de legalább valamilyen szoftveres megoldást (ajánljuk például a ZoneAlarmot, ám ha más nincs, a Windows Firewallt mindenképpen kapcsoljuk be).
3. Bár ma már egyre kevesebb az úgynevezett klasszikus vírus, valamilyen vírusirtó program használatát sem szabad mellőzni. (Ajánlott: NOD32)
4. Általában kevés kárt okoznak, de a gépet nagyon lelassíthatják a spyware és adware alkalmazások. Ezektől az Adaware 2007 Free és/vagy Spybot programok segítségével szabadulhatunk meg.
5. Számos szoftver betelepszik a tálcára, és folyamatosan fut a háttérben. A felesleges rezidens modulok letiltásával teljesítményt szabadíthatunk fel.
6. Az erőforrásokat a Vista Oldalsávjára kihelyezett miniprogramok is fogyasztják, túl sokat ezekből se használjunk!
7. A Rendszerleíró adatbázis (Registry) felesleges (érvényét vesztett) bejegyzései csekély teljesítménycsökkenést eredményezhetnek, az adatbázis karbantartására (ami egyébként csak ritkán szükséges) az EasyCleaner program remekül használható.
7+1. Ha a fenti óvintézkedések ellenére gépünk mégis zombivá vált, érdemes megpróbálni egy korábbi, még működő állapot visszaállítását a Rendszer-visszaállító segítségével, ezért tartsuk bekapcsolva ezt a szolgáltatást.
Via Webisztán.
Lassan elkezdhettek játszadozni ezekkel a cuccokkal, mert kifejezetten hasznos az evknak az egész Docs-csomag. Szerintem.
szasza
Sent to you by szasza via Google Reader:
via Webisztán by hírbehozó on 9/18/07
Fél évet kellett várni rá: ma Bódis Attila írt postot a Google hivatalos blogjára, amiben azt írja, hogy a prezentációkészítő ugyanazokat a tulajdonságokat kapta meg (kollaboráció, cset, stb), mint a szövegszerkesztő és a táblázatkezelő. Ja, amúgy a prezentációkészítő egyből magyarul is elérhető. Megyek is, megnézem.
[update1] Első benyomások: buta nulladik benyomásom, hogy a Georgia betűtípust itt szerencsére nem fordították le valami gyanús országnévre. Második benyomásom, hogy a Google végre megkísérli értelmesen brandelni a webes office-csomagját. A "Dokumentumok és Táblázatok és Prezentációk" helyett az egyszerűbb " Dokumentumok" (angolul: "Docs") nevet kapta a szolgáltatáscsomag. Huh.
[update2] Maga a prezentációkészítő nagyjából azt tudja, ami elvárható tőle. Háttérbeállítás, képbeszúrás, alapformázott szövegek elhelyezése. Egyszerű slide-okat építhetünk a segítségével. Nekem azért lehet nagyon hasznos ez a cucc, mert rühellek prezentációt készíteni, és egy tök egyszerű, alapfunkciókkal felvértezett alkalmazás lehet olyan barátságos és kényelmes, hogy - ha nagyon kell - gyorsan összedobjak egy izét... (akkor se írom le, hogy becézik a magyarban a prezentációt!).
Amúgy, ha már itt tartunk, valamikor régen láttam egy olyan prezentációt (valami konferencián), mely egyszerűen fényképekből volt összetéve. Vagyis készítője fogta magát és egy fehér lapra felírta az egyik slide szöveges tartalmát, majd a lapot letette egy szép tisztásra, lefotózta a papírt ebben a környezetben, és végül ez a slide került bele a prezentációba. Ha egyszer sok szabadidőm lesz, én is ilyenekkel fogom ijesztegetni az Internet Hungary pogácsázó közönségét.
[update3] Igen, köszi az infót: szóval kijavították a szövegszerkesztőben is a Grúziát Georgiára.
[update4] És ami még eszembe jut, most hogy így kattintgatok jobbra-balra a Docs-ban: nagyon kényelmes dolog, hogy egyetlen felületen látom az összes szöveges doksit, prezentációt, táblázatot. Vagyis nem három különálló alkalmazásban kell egyszerre turkálnom, hanem együtt megvan minden.
[update5] Nagyon tetszik az online prezentálás funkció. A kész slideshow-t élőben is prezentálhatjuk ismerőseinknek, munkatársainknak, érdeklődőknek. Ide kattintsatok.
Amúgy a Google a prezentációkészítőről szóló sajtóanyagát stílusosan megcsinálhatta volna egyből egy prezentációban is.
Things you can do from here:
- on Webisztán
- Subscribe to Webisztán using Google Reader
- Get started using Google Reader to easily keep up with all your favorite sites
--
Posted By EVK Blog to 21. század at 9/18/2007 04:08:00 PM